Σύλλογος Γονέων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 10ου Δημοτικού Σχολείου ιδρύθηκε το 1986 , και έχει ως σκοπό την συμπαράσταση και ενίσχυση του έργου του σχολείου , για την πνευματική ,σωματική, πολιτιστική, ηθική και κοινωνική ανάπτυξη των μαθητών και μαθητριών. (βλ. ΑΡΘΡΟ 3 ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟΥ ΙΔΡΥΣΗΣ). Είναι ένα νομικά κατοχυρωμένο όργανο (Ν.1556/85 & 2621/98) , μέλη του οποίου είναι όλοι οι γονείς και ενεργά μέλη τους οικονομικά τακτοποιημένους που έχουν το δικαίωμα του εκλέγειν και εκλέγεσθε . Συμμετέχει ισότιμα στην λήψη αποφάσεων που αφορούν την οργάνωση και λειτουργία του Σχολείου μέσω του Σχολικού Συμβουλίου και της Σχολικής Κοινότητας.

Μετά από τα αποτελέσματα των  τελευταίων αρχαιρεσιών και την ανασύσταση του Δ.Σ. του συλλόγου η νέα σύσταση του έχει ως εξής:

Πρόεδρος: ΚΑΖΑΝΤΖΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

Αντιπρόεδρος: ΛΕΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΣ

Γεν. Γραμματέας: ΙΑΤΡΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Ταμίας: ΠΕΤΡΙΔΗ ΒΙΒΗ

Μέλος: ΚΑΜΑΚΑΡΗ ΡΟΔΙΑΝΗ

Μέλος: ΜΠΟΦΙΛΙΟΥ ΕΛΙΝΑ

Μέλος: ΜΑΝΙΝΑΚΗ ΑΘΗΝΑ

Το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο του συλλόγου μας είναι:

dekato.dim.amarousiou@gmail.com